Employer Branding na TikToku

Konkurence v náboru zaměstnanců tak velká, že je nutné volit jiné než tradiční metody, jak získávat nové talenty. Rádoby atraktivní pracovní inzerát nebo dobré kariérní stránky už nestačí. Je potřeba něco mnohem zajímavějšího a méně tradičního, například TikTok. Tato populární sociální síť se mění v mocný nástroj pro posílení nejen značky zaměstnavatelů a získávání talentů. V dnešním článku se podíváme na to, jak TikTok zapojit do vašeho komunikačního mixu v rámci zviditelněňování a zatraktivňování vaší značky zaměstnavatele.

TikTok mění pravidla hry

Platforma TikTok nabízí firmám jedinečný způsob, jak oslovit potenciální zaměstnance a zapojit je do budování značky zaměstnavatele. Tradiční metody, jako je zveřejňování inzerátů na pracovních portálech nebo vystavování na veletrzích pracovních příležitostí, postupně ustupují novým, kreativnějším cestám. TikTok, který původně sloužil k pobavení a sdílení krátkých videí, se mění na místo, kde mohou firmy formou krátkých a poutavých videí sdílet svou kulturu, hodnoty a pracovní prostředí.

Vytvoření poutavé značky zaměstnavatele na TikToku vyžaduje hlubší vhled do procesu. Mark Johnson, známý kreativec na TikToku a zkušený odborník na lidské zdroje, říká: „Klíčové je zprostředkovat prostřednictvím videí nejen pracovní prostředí, ale i samotnou atmosféru. Uživatelé chtějí vidět skutečné momenty a lidi, kteří stojí za značkou.“ Podle něj jde o spojení lidskosti s firemní kulturou, která dokáže zaujmout.

Proč používat hashtagy

V dnešní době digitálního světa hrají hashtagy mimořádnou roli. Dobře zvolené hashtagy usnadňují vyhledávání obsahu souvisejícího s firmou a přinášejí mnohem větší viditelnost. Hashtagy mohou vést také k většímu rozšíření videa, mohou zvýšit dosah a podpořit interakci mezi uživateli.

Autenticita

Zachování autenticity a originality je při vytváření obsahu na TikToku klíčové! Uživatele zajímají především autentické momenty a lidské příběhy. Když firmy ukazují své zaměstnance takové, jací jsou, a nepodléhají vytváření pouze toho dokonalého, mají mnohem větší šanci oslovit své cílové publikum.

Práce s TikTok tvůrci

Jedním z nejnovějších trendů je spolupráce s TikTok tvůrci. Propojení jejich osobní značky s vaší firemní kulturou může vytvořit úžasnou synergii. Tato spolupráce zvyšuje povědomí o značce a oslovuje nové talenty.

Měření, analyzování, optimalizace

Klíčovým prvkem každé úspěšné strategie je sledování dat a reakcí. To platí i pro employer branding ve společnosti TikTok. Sledování dat ohledně úspěšnosti profilu na TikToku a zvřejněných videí umožňuje firmě měřit úspěšnost obsahu a získávat cennou zpětnou vazbu. Přizpůsobení strategie na základě dat v reálném čase zajišťuje její účinnost.

Praktické příklady employer brandingu na TikToku

1. Washington Post

Jako první příklad toho, kdo má kvalitní employer branding na TikToku si uvedeme americký deník Washington Post. Tato společnost kreativitou rozhodně nešetří. Díky humorným postům na TikToku propagují například volná místa pro stážisty nebo ukazují svou firemní kulturu.

2. Starbucks

Tato globální kavárna zveřejňuje krátká videa, která ukazují zákulisí přípravy kávy, příběhy zaměstnanců a komunity ohledně milovníků kávy celkově. To vytváří dojem, že práce ve Starbucks je víc než jen práce, je to zážitek.

3. Footshop

Footshop je také jednou z firem, o které se ví, že má kvalitní employer branding na Tiktoku. Na TikToku ukazují v této oblasti zajímavý obsah, díky kterému mohou přilákat mnoho talentovaných lidí. Pokud vás to blíže zajímá podívejte se na jejich TikTok profil. Podívejte se na příklad na nedávný post týkající se toho, že jsou dog friendly.

Celkově TikTok otevírá firemním značkám zcela nové možnosti, jak posílit budování značky zaměstnavatele a oslovit nové talenty prostřednictvím krátkých, nápaditých a zábavných videí. Tento nový způsob komunikace s potenciálními zaměstnanci otevírá cestu k většímu zapojení, autenticitě a zábavné prezentaci firemní kultury. TikTok se stává klíčovým hráčem v oblasti získávání talentů a budování značky zaměstnavatele. Ať už jde o hashtagy, autenticitu nebo spolupráci s influencery, TikTok přináší nekonečné možnosti pro firmy, které hledají nové a inovativní způsoby, jak oslovit své budoucí zaměstnance.

Specializuji si na HR marketing, ambasadorské programy, náborové a employer brandingové kampaně. Přijďte na moje školení.

Další články

Employer branding na LinkedInu

Employer branding na LinkedInu

V době velké konkurence mezi zaměstnavateli se strategie employer brandingu stává pro společnosti nezbytnou součástí úspěšného náboru. Jedním z nejefektivnějších...

číst více